pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 2700

Fotoradar poprawi bezpieczeństwo na DK-81? Będzie wizja lokalna

28 października odbędzie się wizja lokalna newralgicznego odcinka drogowego DK-81 w rejonie łuku zlokalizowanego tuż za skrzyżowaniem z drogą wojewódzką w kierunku Skoczowa. Wezmą w niej udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz gminy Pawłowice, która wystosowała również zaproszenie do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Centrum Automatycznego Nadzoru w Warszawie.

dk81
28 października odbędzie się wizja lokalna newralgicznego odcinka drogowego DK-81 w rejonie łuku zlokalizowanego tuż za skrzyżowaniem z drogą wojewódzką w kierunku Skoczowa · fot. UG Pawłowice


W miejscu tym dochodzi do licznych wypadków. Tylko w ostatnią sobotę, 17 października, doszło tam do 9 kolizji drogowych, wskutek których uszkodzonych zostało 11 pojazdów (pisaliśmy o tym tutaj). Mimo obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości do 70 km na godzinę, kierowcy nie zawsze przestrzegają ograniczeń. Przy fatalnych warunkach atmosferycznych, a takie panowały w sobotę, samochody wypadają z drogi.

dk81
28 października odbędzie się wizja lokalna newralgicznego odcinka drogowego DK-81 w rejonie łuku zlokalizowanego tuż za skrzyżowaniem z drogą wojewódzką w kierunku Skoczowa · fot. UG Pawłowice


19 października wójt gminy Pawłowice wystąpił z wnioskiem do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o zamontowanie w tym miejscu fotoradaru lub rejestratora odcinkowego pomiaru prędkości (pisaliśmy o tym tutaj). Gmina zaproponowała wykorzystanie urządzenia, które do tej pory ustawione było w rejonie skrzyżowania DK-81 z drogami powiatowymi ul. Zjednoczenia i ul. Wyzwolenia w Pawłowicach. Taka możliwość pojawi się, gdy na wspomnianym skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna.

Trwający okres jesienny oraz zbliżająca się zima, a tym samym trudniejsze warunki na drogach, powinny wymusić na kierowcach dostosowanie prędkości do obowiązującej organizacji ruchu.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.