pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 września 2020
  • wyświetleń: 3391

Będzie jeszcze bezpieczniej przy drogach powiatowych

Przy ul. Ligonia w Krzyżowicach i Batalionów Chłopskich w Pszczynie budowane są nowe odcinki chodników. Jeszcze w październiku rozpoczną się prace przy ul. Katowickiej w Pszczynie.

Budowa chodnika na ul. Ligonia w Krzyżowicach · fot. PZD Pszczyna


Powiat pszczyński wraz z gminą Pawłowice prowadzą prace związane z pierwszym i drugim etapem budowy chodnika w ciągu ul. Ligonia w Krzyżowicach. Łącznie roboty pochłoną ok. 561 tys. zł. Zakończyła się już budowa kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nasypów. Obecnie wykonywane są prace brukarskie.

- Już wkrótce mieszkańcy Krzyżowic będą mogli korzystać z bezpiecznego chodnika, który powstaje na odcinku ok. 520 m - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Budowa chodnika na ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie · fot. powiat pszczyński, PZD Pszczyna


Obecnie prowadzone są także roboty brukarskie przy ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie. Powstaje tu ostatni fragment nowego chodnika (od wcześniej wyremontowanego odcinka do ul. Poziomkowej). Koszt zadania wyniesie niemal 74 tys. zł. Zgodnie z umową zostanie pokryty po połowie przez powiat pszczyński oraz gminę Pszczyna.

Jeszcze w październiku rozpocznie się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie. - Pomimo pandemii zadania na drogach powiatowych realizujemy zgodnie z planem. Dzięki budowie nowych odcinków chodników poprawimy bezpieczeństwo pieszych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Roboty związane z budową chodnika zarówno na ul. Batalionów Chłopskich, jak i w Krzyżowicach powinny zakończyć się do końca października.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.