pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 3951

Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu za 2,4 mln zł

Do połowy przyszłego roku zostanie przebudowany obiekt mostowy w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona końcem września.

Most na ul. Piaskowej w Suszcu - 09.2020 · fot. Powiat


Przebudowa mostu to potężne zadanie logistyczne, związane m.in. z wprowadzeniem tymczasowego ruchu pociągów, nową trasą dla autobusów i objazdem dla wszystkich pojazdów, które w trakcie przebudowy nie będą mogły poruszać się tym fragmentem ul. Piaskowej. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona końcem września. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie. Dla pieszych zostanie wykonana tymczasowa kładka.

- Ekspertyza techniczna wykazała utratę nośności tego obiektu mostowego. Początkowo most został zamknięty, ale kolejna zlecona przez nas analiza wykazała, że po ograniczeniu skrajni i tonażu, ruch pojazdów może zostać przywrócony. To bardzo kosztowna przebudowa. Możemy do niej przystąpić dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zewnętrznemu - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Most na ul. Piaskowej w Suszcu - 09.2020
Most na ul. Piaskowej w Suszcu - 09.2020 · fot. Powiat


Przebudową zajmie się wybrana w drodze przetargu Eurovia Polska S.A. Zadanie pochłonie niemal 2,4 mln zł. Wykonawca rozbierze płytę pomostową i wykona nową, naprawi podpory, odbuduje nawierzchnię jezdni i chodników, zajmie się także systemem odprowadzania wód. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca przyszłego roku.

Na przebudowę wiaduktu powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości niemal 1,2 mln zł. Pozostałą część sfinansuje powiat ze swojego budżetu oraz dzięki współpracy z Jastrzębskimi Zakładami Remontowymi. Wcześniej ze środków powiatu pszczyńskiego oraz gminy Suszec został wykonany projekt przebudowy.

Most na ul. Piaskowej w Suszcu - 09.2020
Most na ul. Piaskowej w Suszcu - 09.2020 · fot. Powiat


Ulica Piaskowa stanowi dojazd do terenów po kopalni "Krupiński". Terenami są zainteresowani kolejni inwestorzy, a zachowanie przejezdności drogi ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego w tym miejscu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.