pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 września 2020
  • wyświetleń: 5316

Z Pawłowic zajedziemy pociągiem w góry lub do Gliwic

W Pawłowicach i Warszowicach będzie zatrzymywać się pociąg relacji Gliwice-Wisła Głębce.

Końcem sierpnia wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel spotkał się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na spotkaniu przekazano informacje, że zgodnie z wnioskiem lokalnego samorządu uruchomiony zostanie przystanek osobowy Pawłowice Studzionka oraz stacja w Warszowicach. Budowę pierwszej z wymienionych stacji oraz budowę peronów w Warszowicach uwzględniono w realizacji rządowego programu pod nazwą "Program budowy/modernizacji przystanków kolejowych na lata 2020-2025". Obecnie PKP Dział Inwestycji IZ Tarnowskie Góry zleca opracowanie dokumentacji projektowej.

Budowa przystanku osobowego umożliwi lokalnej społeczności weekendowe wyjazdy w kierunku Beskidu Śląskiego lub Gliwic. Do tej pory pociąg kursujący na linii Gliwice -Wisła Głębce nie zatrzymywał się w gminie Pawłowice. Dzięki uruchomieniu tych dwóch stacji będzie taka możliwość, dodatkowo zwiększy się ilość pasażerów, a w przyszłości będzie można zwiększyć liczbę kursujących pociągów.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.