pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2020
  • wyświetleń: 2412

Rządowe wsparcie dla Miedźnej - gmina otrzyma ponad 1 mln zł

Gmina Miedźna otrzymała rządowe wsparcie w wysokości 1 069 130 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju rozdysponowanych zostanie 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).

- W sytuacji, gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości - mówią urzędnicy z Miedźnej.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie lokalnej społeczności inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi - a także inne niezbędne lokalnie działania.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.