Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lipca 2020
  • 17 lipca 2020
  • wyświetleń: 4285

Inwestycje w Warszowicach, Woli i Grzawie z budżetu województwa

Sejmik Województwa Śląskiego udzieli dotacji celowej z budżetu województwa gminom regionu na realizację zadań wybranych w ramach marszałkowskiego konkursu "Inicjatywa Sołecka" w 2020 roku. W powiecie pszczyńskim wsparcie otrzymają gminy Miedźna oraz Pawłowice. Powstaną obiekty rekreacyjne.

Centrum Przyjazne Rodzinie w Warszowicach
Centrum Przyjazne Rodzinie w Warszowicach · fot. UG Pawłowice


W najbliższym czasie gmina Pawłowice rozpocznie kolejny - trzeci etap zagospodarowania terenu Centrum Przyjaznego Rodzinie w Warszowicach, który umożliwia rekreację i wypoczynek dla całych rodzin. Gmina zgłosiła projekt rozbudowy do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski "Inicjatywa Sołecka" 2020 i otrzymała dofinansowanie na jego realizację. Projekt zakłada stworzenie miejsca relaksu i odpoczynku dla osób starszych oraz zabawy i rekreacji dla dzieci.

Centrum Przyjazne Rodzinie w Warszowicach
Centrum Przyjazne Rodzinie w Warszowicach · fot. UG Pawłowice


W ramach tych prac zostaną wykonane chodniki, wjazd, będzie zagospodarowana zieleń oraz zabudowany zostanie stojak na rowery. Dodatkowo na placu zabaw planowana jest zabudowa dużego zestawu zabawowego oraz huśtawki. W miejscu tym już teraz znajduje się siłownia zewnętrzna, ławki i huśtawki, a w pobliżu położona jest wiata spotkań dla mieszkańców. Szacowany koszt inwestycji to około 50 tysięcy złotych, z czego 30 tysięcy będzie pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego.

Centrum Przyjazne Rodzinie w Warszowicach
Centrum Przyjazne Rodzinie w Warszowicach · fot. UG Pawłowice


W gminie Miedźna natomiast pierwsze z dotowanych przez województwo zadań zostanie zrealizowane w sołectwie Wola II i będzie dotyczyło wykonania miasteczka ruchu drogowego za kwotę 17,5 tys. złotych. Druga inwestycja - w sołectwie Grzawa - to utworzenie terenu wypoczynkowego dla mieszkańców za kwotę 12,5 tys. złotych.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.