Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

 • 20 sierpnia 2020
 • 24 sierpnia 2020
 • wyświetleń: 12841

Powiat pszczyński nadal w żółtej strefie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi), która obowiązuje od piątku, 21 sierpnia. Dobrą wiadomością dla mieszkańców naszego powiatu jest to, że nadal pozostajemy w żółtej strefie.

powiaty


Na nowej liście do strefy czerwonej zaliczono siedem powiatów, w tym ze Śląska tylko Rybnik i powiat rybnicki. W strefie żółtej powiat pszczyński znalazł się z 12 innymi jednostkami samorządu terytorialnego. Zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami jest siedem powiatów.

W powiecie pszczyńskim w ostatnich dwóch tygodniach przybyło ok. 130 potwierdzonych zakażeń, w tym aż 46 w czwartek, 19 sierpnia. Istniało ryzyko, że nasz powiat znajdzie się z powrotem w strefie czerwonej. - Stosujmy maseczki, gdzie jest to wymagane, zachowujmy dystans, myjmy i dezynfekujemy często ręce. Mam nadzieję, że teraz szybkim krokiem będziemy zmierzać do strefy zielonej - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która w środę, wspólnie z samorządowcami z powiatów, które znalazły się w tzw. strefach czerwonych i żółtych w naszym regionie uczestniczyła w nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Samorządowcy omówili problemy, które wynikają z wprowadzenia stref zagrożenia epidemicznego w wybranych gminach i powiatach w naszym województwie. - Samorządy, które od początku finansowo i organizacyjnie pomagają w walce z pandemią nie powinny być zaskakiwane decyzjami rządu. Wielu problemów udałoby się uniknąć, gdyby prowadzono z nami dialog - podkreśla Barbara Bandoła.

Do Rządu RP trafi przygotowane przez Zarząd Związku stanowisko. Przyjęta metoda obliczania intensywności zagrożenia nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji epidemiologicznej w kraju. W różnych regionach z różną intensywnością wykonywane są testy na obecność koronawirusa. Jest także krzywdząca dla lokalnych przedsiębiorców, którzy z dnia na dzień są zmuszani do drastycznego ograniczenia działalności.

W żółtych powiatach w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny:
 • Wesela i inne imprezy rodzinne: do 100 osób.
 • Restauracje i gastronomia: obowiązek zakrywania ust i nosa oraz max. 1 osoba na 4mkw.
 • Kościoły i miejsca kultu religijnego: obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny (bez zmian).
 • Kina i inne wydarzenia kulturalna: 25 proc. zajętych miejsc.
 • Targi, konferencje, kongresy, wystawy: 1 osoba na 4 mkw. Obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Parki rozrywki, wesołe miasteczka: 1 osoba na 5 mkw.
 • Siłownie, kluby i centra fitness: 1 osoba na 7 mkw.
 • Wydarzenia sportowe: 25 proc. widowni. Obowiązek zakrywania ust i nosa.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.